اینستاگرام

https://www.instagram.com/zabansepahan

https://www.instagram.com/sepahankids
sepahankids@

TOEFL

 

تافل یکی از معتبرترین مدارک برای تعیین سطح زبان انگلیسی متقاضیان ورود به دانشگاهها و کالج های انگلیسی زبان در سراسر دنیاست. بیش از 4400 کالج و دانشگاه در ایالات متحده امریکا و کانادا و دیگر کشورها مدرک تافل را می پذیرند.

این آزمون چندسالی است به صورت اینترنتی (ibt) برگزار می شود و سیستم نمره دهی آن تا 120 نمره است که اکثر دانشگاههای مطرح خواستار مدرکی با نمره 79 تا 90 هستند و ناگفته نماند هرچقدر این نمره به 120 نزدیکتر باشد شانس قبولی داوطلب افزایش می یابد.
برخلاف آزمون آیلتس، در تافل هیچ چیزی بر روی کاغذ ثبت نمی شود و هر 4 مهارت (listening) speaking  , reading , writing  ) از طریق کامپیوتر دریافت و ارسال می گردد.
اساس یرگزاری آزمون تافلibt  به این شکل است که داوطلب در روز و ساعت خاصی که از پیش تعیین شده است در محل آزمون حاضر شده و به پرسش ها از طریق کامپیوتر به صورت اینترنتی پاسخ می دهد.

در گذشته تافل به صورت کاغذی و کاملا گرامر محور بود و ساختار بسیار حائز اهمیت بود اما در نسخه اینترنتی این ایراد تا حدودی برطرف شده است.
آزمون به مدت 4 ساعت طول می کشد که شامل 4 بخش و 120 سوال می باشد. نتیجه آزمون 14 روز پس از آزمون ارائه می گردد و تا 2 سال معتبر می باشد.

بخش اول: درک مطلب:
این بخش دارای 3 متن با محوریت موضوعات علمی و آکادمیک می باشد. معمولا هریک ازمتون دارای 600 تا 800 کلمه می باشد. سوالات در این بخش دارای تنوع هستند( مانند انتخاب گزینه صحیح یا حذف گزینه نادرست و ...) و پاسخگویی به آنها نیازمند آشنایی با سیستم سوالها و نحوه پاسخگویی آنهاست.
بخش دوم: مهارت شنیداری:
در این بخش مهارت داوطلب در درک مکالمات انگلیسی مورد سنجش قرار می گیرد. فایلهای صوتی شامل 2 مکالمه و 4 سخنرانی علمی می باشد.
بخش سوم: مهارت نوشتاری:
این بخش شامل دو قسمت می باشد. قسمت اول integrated  یا بخش تلفیقی است و قسمت دوم independent  یا مستقل. هدف این قسمت سنجش داوطلب در نوشتن متون صحیح و منسجم به عنوان فردی است که خواستار ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاهی انگلیسی زبان است.
بخش چهارم: مهارت گفتاری:
این بخش شامل 6 تمرین یا task می باشد که دو تمرین مستقل و چهار تمرین تلفیقی هستند. در بخش مستقل داوطلبان در مورد موضوع مشخصی براساس دانش و تجربه خود به صورت آزاد صحبت می کنند. 
بازدید : 3244 5 ارديبهشت 1391 ساعت 07:13 ب.ظ
برچسب ها : toefl ibt ، toefl ، تافل ، تافل آی بی تی ، تافل ibt ، آزمون بین المللی ، آزمون زبان
تکنیک‌ های افزایش انگیزه‌ در یادگیری زبان


uese the social media in English Language

اصطلاح هفته
Clear the air
برطرف کردن سوء تفاهم
سخن روز
Life shrinks or expands in proportion to one’s courage. کوتاهی یا بزرگی زندگی هر کس به نسبت شجاعت اوست.