اینستاگرام

https://www.instagram.com/zabansepahan

https://www.instagram.com/sepahankids
sepahankids@

EPT

 
 EPT

EPT (English Proficiency Test)

آزمونی معتبر است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۸۶ برای دانشجویان و متقاضیان دکتری این دانشگاه برگزار می‌گردد. این آزمون برای آن دسته از متقاضیانی است که مدرک بین‌المللی با نمره تعیین شده توسط دانشگاه را ندارند پس می‌بایست نمره‌ی قبولی در آزمون EPT را به عنوان جایگزین آن نمره جهت ورود به دوره دکتری دانشگاه کسب نمایند.

آزمون «ای پی تی» هم مانند تمامی آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی دارای نمره قبولی مشروطی و مردودی است. حداکثر نمره در آزمون EPT صد نمره است که این نمره در سه مهارت: واژگان، گرامر و درک مطلب گنجانده شده. یکی نکات حائز اهمیت درباره آزمون EPT عدم وجود نمره منفی در این امتحان است.

این صد نمره به صورت زیر در سوالات این آزمون پخش شده است:

بخش واژگان شامل ۲۵ سوال است که به‌صورت چهارگزینه‌ای، شرکت کننده را مورد سنجش قرار می‌دهد به نحوی که فرد می‌بایست از بین گزینه‌ها گزینه‌ی صحیح را یافته و پاسخ درست را مشخص نماید.

بخش گرامر شامل ۴۰ تست است که در این قسمت توانایی و مهارت گرامری شرکت‌کنندگان در آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. سوالات در این بخش به‌صورتی طرح شده است که در هر سوال زیر چهار بخش از کلمات خط کشیده شده است شما در نوع سوالات می‌بایست Phrase و مجموعه کلماتی که نادرست هستند را انتخاب کنید.
بخش گرامراین امتحان در دو بخش صورت می‌پذیرد که بخش دوم از سوال ۵۶ تا ۶۵ را معمولا شامل می‌شود. در این بخش جملاتی کامل برای گزینه‌ها به شما ارائه گردیده است که یکی از این جمله‌ها از نظر ساختاری نادرست است و شرکت کننده باید این جمله را شناسایی نمایید.

درک مطلب شامل ۲۰ تست است که در بخش سوم از سوالات EPT test بخش ریدینگComprehension چهار متن برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است، موضوع این متون پیرامون مباحث علمی و متنوعی مطرح می‌شود
این بخش آزمون از سوالات ۶۶ تا ۸۸ را در بر می‌گیرد. هر متن پنج سوال دارد و شرکت‌کنندگان در این آزمو می‌بایست با توجه به متن و درک درست مفاهیم و استفاده از تکنیک‌های Reading به این سوالات جواب درسنت بدهند.

ثبت نام EPT برای کاربران پیچیدگی به‌خصوصی نخواهد داشت / از طریق سامانه آزمون EPT دانشگاه آزاد  صورت می‌پذیرد و شما می‌توانید با ساختن یک حساب کاربری برای خود نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایید. شما پس از ساخت اکانت کاربری به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت مبلغ مربوطه شناسه پرداخت دریافت خواهید کرد. زمان آزمون های EPT به‌‍صورت ماهانه برنامه‌ریزی گردیده است.

تکنیک‌ های افزایش انگیزه‌ در یادگیری زبان


uese the social media in English Language

اصطلاح هفته
Clear the air
برطرف کردن سوء تفاهم
سخن روز
Life shrinks or expands in proportion to one’s courage. کوتاهی یا بزرگی زندگی هر کس به نسبت شجاعت اوست.