اینستاگرام

https://www.instagram.com/zabansepahan

https://www.instagram.com/sepahankids
sepahankids@

معرفی متد Top Notch

بیش از سه میلیون زبان آموز در سراسر جهان، زبان انگلیسی را با استفاده از متد Top Notch  یاد گرفته اند. این زبان آموزان همگی دارای اعتماد به نفس بالا، و سخنورانی فرهنگی و مسلط به زبان انگلیسی هستند. کتاب  Top Notchجوایز متعددی در حیطه تدریس در محافل گوناگون کسب کرده است.

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از متد Top Notch ، بسیار جذاب بوده و زبان آموزان با موضوعات مختلفی در حیطه های گوناگون اجتماعی، فرهنگی و علمی آشنا شده و از فضای متنوع بحثها لذت می برند. آنچه این متد را برای زبان آموزان فراموش نشدنی می کند استفاده از ابزارهای زبانی متعدد و ایجاد فضای تمرین و تکرار است.
 
پیش قدم در ارتباطات جهانی!

اما به واقع چرا این مجموعه به "پیش قدم در ارتباطات جهانی" تبدیل شد؟!...
سه دلیل عمده در جواب این سوال وجود دارد: اول اینکه  اهداف ارتباطی این مجموعه بر اساس درس ها و تکرار سیستماتیک پایه گذاری شده است. دوم انتخاب زبان طبیعی استفاده شده در مجموعه است که مکالمه محور و برای زندگی روزمره می باشد. البته هستند کسانی که علت را در تمرکز این کتاب بر تسلط فرهنگی نیز جستجو می کنند.
یکی از نویسندگان این کتاب، آقای آلن آشر ( Allen Ascher ) در این مورد توضیح می  دهد:

" واقعیت اینجاست که امروزه زبان انگلیسی، یک زبان بین المللی است و مردم سراسر جهان که هر یک دارای فرهنگ ها و پیشینه ی متفاوت هستند را به هم مرتبط می سازد. باید از خود بپرسیم که چگونه مطالب مرتبط با این بحث را بیافرینیم... در اغلب واحد های آموزش زبان مرسوم است که از "فرهنگ" به عنوان اطلاعاتی جزئی آن هم برای رفع نیاز های اولیه ی زبان، استفاده شده است. برای مثال معرفی نام شهر های ایالات متحده و یا تاریخچه ای کلی درباره ی خانواده ی سلطنتی انگلستان! ولی این امر برای زبان آموزانی که قصد افزایش ارتباط بین المللی خود را دارند، کافی نیست. ما بر آن شدیم تا با افزایش تسلط بر فرهنگ بیشتر به عنوان یک مهارت زبانی تا مجموعه ای از واقعیت ها، دانشجویان را برای مواجهه با این واقعیت آماده کنیم. برای مثال اگر زبان آموزی در یک شرکت بین المللی مشغول به کار باشد و یا به کشوری با فرهنگی متفاوت سفر کند، میتوان انتظار داشت که توانایی برقراری ارتباط با دیگران و صحبت های روزانه را داشته باشد، ولی بهتر آن است که زبان آموز طوری آموزش دیده شده باشد که توانایی برقراری ارتباط موثر را داشته باشد. تسلط بر فرهنگ های مختلف، نیاز اساسی این امر در قرن 21 است و Top Notch   تنها کتاب شامل این اطلاعات است."

نویسندگان سری کتابهای Top Notch:
آلن آشر (Allen Ascher ): او یک استاد و یک مربی معلم در چین و ایالات متحده بوده است و در برنامه یTESOL در "New School" نیویورک تحصیل کرد.
جوان ساسلو ( Joan Saslow): او در بسیاری از برنامه های درسی امریکای جنوبی علم آموخته است و  نویسنده ی تعدادی از دوره های یکپارچه ی مهارت های بزرگسالان و جوانان در سطوح مختلف می باشد.


هر یک از کتابهای تاپ ناچ شامل دو قسمت A و B  می باشد که هر قسمت در یک ترم 20 جلسه ای کار می شود. جهت یادگیری بهتر و استفاده از کلمات و نکات گرامری یاد گرفته شده در طول ترم، پس از هر دوره اتمام کتاب، یک دوره کوتاه  Crash course برگزار خواهد شد که به تثبیت دانش زبانی زبان آموزان کمک بسیار زیادی می کند.
تکنیک‌ های افزایش انگیزه‌ در یادگیری زبان


uese the social media in English Language

اصطلاح هفته
Clear the air
برطرف کردن سوء تفاهم
سخن روز
Life shrinks or expands in proportion to one’s courage. کوتاهی یا بزرگی زندگی هر کس به نسبت شجاعت اوست.