اینستاگرام

https://www.instagram.com/zabansepahan

https://www.instagram.com/sepahankids
sepahankids@

کدام بخش آیلتس سخت تر است؟

اگر شما داوطلب آزمون آیلتس باشید به طور حتم می دانید که این آزمون دارای 4 بخش است که شامل مهارتهای گفتاری، شنیداری،نوشتاری و خواندن می شود. اما کدام بخش سخت تر است؟
من به عنوان فردی که سالها با داوطلبان آیلتس برخورد نزدیک داشته و همواره در حال مشاوره دادن هست بهتون میگم هر مهارتی از آزمون یک بخش سخت دارد. آزمون آیلتس یک آزمون کاملا استاندارد و منطقی است و چیدمان سوالات معمولا به ترتیب از ساده به مشکل طراحی شده است.
من در چهار مقاله مجزا به توضیح در مورد بخش های سخت هر مهارت و مهم تر از آن به توضیح در مورد چرایی و جزییات این سختی می پردازم.


 

 Listening و بخش دشوار!!

اولین مهارت مورد سنجش در آزمون آیلتس، بخش شنیداری (Listening) می باشد. این بخش شامل 4 بخش یا section  هست. اکثر داوطلبان  بخش چهارListening    را سخت ترین بخش آزمون آیلتس معرفی می کنند.

چرا این بخش؟
به این دلیل که  گوینده بدون هیچ مکثی به سرعت صحبت می کند و دامنه وسیعی از کلمات و اصطلاحات در زمانی کوتاه شنیده می شود. چنانچه داوطلب عادت به شنیدن فایلهای صوتی با لجه ها و صداهای مختلف نداشته باشد، تشخیص کلمات در درجه اول و معنی آنها در دومین مرحله او را گیج کرده و او را با استرس و عدم تمرکز روبرو می کند.

راه حل؟
هنگام خواندن سؤالات آزمون آیلتس؛ به ویژه در این بخش، زیر کلمات کلیدی خط بکشید و تنها به خواندن سؤالات اکتفا نکنید. این راهکار باعث می شود کلمات کلیدی را سریع تر بیابید و در زمان صرفه جویی کنید.در ضمن به مشکل عدم تمرکز و فراموشی هم کمتر دچار می شوید. وقتی سؤالات را میخوانید، سعی کنید تصویری ذهنی از موضوع مورد صحبت  برای خود بسازید. این کار به آمادگی شما برای یافتن پاسخ مرتبط کمک بسیاری میکند.

پیشنهاد ویژه:
.سعی کنید به منابعی که مشابه بخشهای مختلف به ویژه بخش چهارم  هستند گوش دهید یکی از بهترین این منابع کلیپ های تد با عنوان TED TALKS”" هست که به تقویت مهارت شنیداری و افزایش نمره شما در این بخش کمک زیادی می‌کند.
تمرینات زیادی برای بخش شنیداری آیلتس وجوددارد مثل خلاصه نویسی، تست زدن، معادل یابی و ... که تمام این تکنینک ها را در کلاسهای آیلتس سپاهان به طور کامل تمرین و تکرار میکنیم.

و در پایان یه پیشنهاد دوستانه و خودمانی؛ اگه به نمره بالا نیاز ندارید (یعنی نمره زیر 7 میخواین) بهتره تمرکزتون را بزارید روی 3 بخش اول که ساده تر هست. 
بازدید : 232 11 دي 1398 ساعت 07:57 ق.ظ
TAGS ielts ، pte ، toefl ، pte_academic ، zabansepahan ، sepahankids ، کمپ_نوروزی_آیلتس ، کمپ_نوروزی ، کمپ_نوروزی_ielts ، کمپ_نوروزی_pte ، مهاجرت ، استرالیا ، کانادا ، کروناویروس ، موسسه_زبان_اصفهان ، موسسه_سپاهان ، سپاهان ، سپاهان_زبان
تکنیک‌ های افزایش انگیزه‌ در یادگیری زبان


uese the social media in English Language

اصطلاح هفته
Clear the air
برطرف کردن سوء تفاهم
سخن روز
Life shrinks or expands in proportion to one’s courage. کوتاهی یا بزرگی زندگی هر کس به نسبت شجاعت اوست.