اینستاگرام

https://www.instagram.com/zabansepahan

https://www.instagram.com/sepahankids
sepahankids@

ابزار یادگیری زبان انگلیسی

   آکادمی سپاهان

   در دنیای مدرن امروز، زبان انگلیسی به عنوان یک زبان اصلی برای انتقال منظور و مفاهمیم به حساب می آید. زبان انگلیسی به طور گسترده ای در جهان به رسمیت شناخته شده است، به همین منظور تقاضای بسیار قابل توجهی از سوی غیرانگلیسی زبان ها برای یادگیری این زبان وجود دارد. در واقع، دوره های زبان انگلیسی یکی از رایج ترین و محبوب ترین دوره های آغاز شده در سراسر دنیا است.
در ادامه به معرفی چند ابزاری خواهیم پرداخت که روند یادگیری زبان انگلیسی را تا حد قابل توجهی سریع تر می کنند، اما باید به این نکته توجه شود که هیچ ابزاری نمی تواند جایگزین آموزش اساتید زبان انگلیسی بشوند، اما می توانند مکمل آن باشند.

فلش کارت

1- فلش کارت
      اگر شما انگیزه ی زیادی در یادگیری زبان انگلیسی دارید و می خواهید زبان انگلیسی را به خوبی فرا بگیرید، فلش کارت ها می توانند وسیله ی بسیار خوبی باشند تا کلمات را در ذهن خود تثبیت کنید. این فلش کارت ها را می توانید خودتان برای خودتان تهیه کنید که البته سودمند و موثر تر هم می باشد.
       برای انجام این کار هر درسی را که می خوانید لیستی از کلمات جدید در یک دفترچه تهیه کنید. ممکن است تلفظ کلمات جدید برای شما دشوار باشد. برای حل این مشکل شما می توانید فونتیک کلمات را از دیکشنری پیدا کرده و در کنار کلمه بنویسید. نوشتن مترادف برای کلمات هم می تواند در یادگیری زبان انگلیسی بسیار مفید و موثر باشد. شما باید این دفترچه لغات را در هر زمان همراه خود داشته باشید و در هر فرصتی به دوره کردن کلمات بپردازید. در این صورت با گذشت زمان کلمات در ذهن شما تثبیت شده و به اصطلاح، کلمات مال شما می شوند.

2- ابزارهای صوتی
       اگر دقت کرده باشید در تبلیغات، به دلیل اینکه شما به صورت ریتمیک کلمات را می شنوید به راحتی می توانید آنها را به خاطر آورید. درابزارهای صوری مثل پادکست ها هم به همین صورت است. با چندین بار گوش دادن به مکالمات و آهنگ ها، کلمات و جملات به راحتی در ذهن شما نهادینه می شوند.

3- ابزارهای بصری
       فلوچارت ها، متون یا تصاویر و شکل ها ابزاری هستند که باعث می شوند اطلاعات در ذهن افراد نقش ببندند. این ابزار موجب تصویرسازی در ذهن افراد می شود و باعث می شود نام یک کالا در ذهن فرد بماند و به راحتی یادآوری شود. پس به این دلیل است که از بیلبوردها در تبلیغات بسیاری استفاده می شود چرا که به آسانی با نگاه کردن در ذهن ثبت می شوند. پس استفاده از ابزار بصری در تدریس و یا یادگیری زبان انگلیسی نیز کمک قابل توجهی به تصویرسازی ذهنی و ثبت اطلاعات در ذهن زبان آموزان می شود.

4- مکالمه با انگلیسی زبان ها
      صحبت کردن با افرادی که زبان اول آنها انگلیسی است بسیار موثر است، چرا که این افراد می توانند اشتباهات گرامری شما را اصلاح کنند، بعلاوه شما می توانید تلفظ صحیح کلمات را به راحتی بیاموزید، و با آشنا شدن با کلمات جدید دانش لغت خود را گسترش دهید.5- دیکشنری
      با استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی شما می توانید با تعاریفِ (definition) کلمات به زبان انگلیسی آشنا شوید، پس ممکن از به کلمات جدید برخورید در نتیجه دانش لغت شما افزایش می یابد. بعلاوه، شما می توانید با شکل ترکیب کلمه با افعال و صفات مختلف و شکل صحیح استفاده از آن کلمه (collocation) آشنا شوید.

6- اصطلاحات (Idioms)
     یادگیری اصطلاحات از دیگر ابزار یادگیری زبان انگلیسی هستند. زبان آموزان می توانند با یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی منظور و مفهوم کلام خود را به راحتی انتقال دهند.

7منابع آنلاین
      منابع آنلاین از منابع آموزشی هستند که هیپگاه اهمیت خود را از دست نمی دهند. تعداد بسیار زیادی ودیوها و فایل های آموزشی زبان انگلیسی وجود دارد که به صورت آنلاین در دسترس علاقه مندان می باشند. این منابع به زبان آموزان در یادگیری و فهم زبان انگلیسی اعم از لغت، گرامر، مهارت های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و ... کمک بسیار زیادی می کنند.

به طور کلی، نکته کلیدی در پروسه ی یادگیری زبان انگلیسی، تلاش در برقراری ارتباط و استفاده از مطالب فراگرفته شده می باشد. بدین ترتیب، مشکلات و اشتباهات به مرور زمان اصلاح شده و از بین می روند. برای مثال، برقراری ارتباط با افراد انگلیسی زبان در فضاهای مجازی، و ایجاد گروه هایی در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و واتس اپ برای صحبت با این افراد و استفاده از دانش خود، می تواند نقش موثری در پیشرفت مهارت های شما در زبان انگلیسی و افزایش دانش شما در این زمینه داشته باشد. پس مهم ترین ابزار یادگیری زبان انگلیسی تلاش برای برقراری ارتباط می باشد.
بازدید : 95 21 فروردين 1398 ساعت 02:02 ق.ظ
TAGS آکادمی سپاهان ، آموزشگاه سپاهان ، زبان سپاهان ، دیکشنری ، فلش کارت ، یادگیری زبان ، فایل صوتی ، پادکست ، کمپ_نوروزی_ielts ، کمپ_نوروزی_pte ، pte ، ielts ، toefl ، esl ، تدریس_خصوصی ، تدریس_آنلاین ، کروناویروس ، منابع_آنلاین ، zabansepahan ، sepahankids
تکنیک‌ های افزایش انگیزه‌ در یادگیری زبان
  •  خودتان را در آینده مجسم کنید
  • زبان شما هم‌اکنون خوب است ولی...
  • هر کجا که می‌توانید از انگلیسی‌تان استفاده کنید
  •  با دیگران راجع به زبان انگلیسی صحبت کنید
  • دوستی پیدا کنید که به فراگیری انگلیسی مشغول باشد