اینستاگرام

https://www.instagram.com/zabansepahan

https://www.instagram.com/sepahankids
sepahankids@

7 کلید یادگیری زبان انگلیسی

آکادمی سپاهان
 
راه های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. شما اغلب در صورتی می توانید بهترین نتیجه را در روند یادگیری به دست آورید که از مجموعه ای از این روش ها استفاده کنید.
برای اینکه بدانید باید چه روشی را برای یادگیری زبان به کار بگیرید؛ اول از همه،  باید سطح دانش زبانِ خود را بدانید. بدین منظور، شاخص CEFR (Common European Framework of Reference for Language) طراحی شده است. این شاخص به شش سطح تقسیم شده است (A1، A2، B1، B2،C1، و C2) که این سطوح به شما توانایی این را می دهد که سطح زبان خود را تشخیص دهید. شاخصCEFR یک شاخص استاندارد که در سراسر اروپا است که موسسات آکادمیک را قادر می سازد تا سطح دانشجویان و دانش آموزان خود را به موثر ترین شکل ممکن تعیین کنند و بهترین متد آموزش را در اختیار آنها قرار دهند. سطح A1 نشان دهنده این است که شما نیاز به تلاش بسیار زیادی برای ارتقاء دانش زبان خود و رسیدن به سطح C2 که بالاترین سطح شاخص CEFR است، دارید.
 
به طور کلی، بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی رفتن به کشورهای انگلیسی زبان و ارتباط با جامعه ی محلی و افرادی است که زبان اول آنها انگلیسی می باشد. برای مثال، اگر شما دانش اموز هستید می توانید در مدارس این کشورها ثبت نام و تحصیل کنید. بعلاوه، می توانید در شرکت ها و سازمان های آنها مشغول به کار شوید تا همواره با جامعه ی انگلیسی زبان در ارتباط بوده و مهارت های خود را در زبان انگلیسی ارتقاء دهید. اما این راهِ موثر برای اکثر افراد امکان پذیر نمی باشد.  در ادامه به موثرترین متد فراگیری زبان انگلیسی خواهیم پرداخت. البته مجددا باید به این نکته توجه شود که از لحاظ علمی ثابت شده است که ترکیبی از این روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی می تواند موقر واقع شود. علاوه بر این باید همیشه سعی کنید که بداهه و بدون فکر کردن به آنچه که می خواهید بگویید صحبت کنید، و از اشتباهاتی که ممکن است در هنگام صحبت کردن مرتکب شوید نترسید. کودکی را تصور کنید که میخواهد به تازگی شروع به یادگیری زبان مادری خود و صحبت کردن بکند، به تازگی در حال یادگیری لغات و اصطلاحات است. در این پروسه ی یادگیری او طبیعتا اشتباهات بسیاری در صحبت کردن از لحاظ تلفظ کلمات، معانی آنها و حتی از نظر گرامری و دستوری مرتکب می شود، اما با گذشت زمان، از راه های مختلف مانند گوش کردن، دیدن، صحبت کردن . نوشتن این اشتباهات برطرف شده و راحت تر می تواند ارتباط برقرار کند.
آکادمی سپاهان

1- یادگیری عبارات ترکیبی(Collocation) بجای یادگیری انحصاری لغت
سعی کنید کلمات را به صورت جداگانه یاد نگیرید. همیشه از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید و تعریف انگلیسی آن (Definition) را یاد بگیرید، و سپس به قسمت کالوکیشن رفته و کلمات و افعال ترکیبی با لغاتِ مورد نظر را یاد بگیرید. در این صورت سرعت یادگیری شما چندین برابر سریع تر می شود.

2- یادگیری لغات و اصطلاحات در متن انگلیسی
با این روش شما غرق در زبان انگلیسی شده و استفاده عملی از کلمات را به خوبی فرا می گیرید، بدین معنا که شما متوجه می شوید که یک انگلیسی زبان در شرایط واقعی چگونه از کلمات و اصطلاحات استفاده می کند.

3-  یادگیری در طولانی مدت (Distributed practice)
این روش متد جدید آموزشی است به این صورت که زبان آموزان زبان انگلیسی را بصورت آهسته و عمیقا یاد بگیرید تا اطلاعات جدید ملکه ذهنتان شود. یک درس اعم از لغات، اصطلاحات و متون جدید را بارها و بارها مطالعه کنید و به آسانی از آن گذر نکنید.

4- یادگیری متون و مکالمات انگلیسی واقعی (social learning)
در این روش شما می توانید دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید و از این راه مهارت صحبت کردن (Speaking) خود را افرایش دهید و با فرهنگ انگلیسی زبان ها هم آشنا شوید، چرا که زبان یک جامعه نشان دهنده ی جنبه هایی از فرهنگ آن جامعه می باشد. از این گذشته، شما می توانید از دوست انگلیسی زبان خود بخواهید که اشتباهات شما را تصحیح کنند، لحن و آهنگ صدای آنها را به خوبی گوش کنید و سعی در تکرار آن داشته باشید. به طور کلی، از این راه شما می توانید هر روز مهارت های خود را در زبان انگلیسی تمرین و تکرار کنید و آنها را عمیقا یاد بگیرید.

5- یادگیری غیر مستقیم
 در این روش یادگیری به صورت ناخودآگاه صورت می گیرد. وقتی زبان آموزان در شرایط واقعی انگلیسی را یاد بگیرند؛ یعنی به مکالمات واقعی گوش دهند، فیلم ببینند، سعی کنند مانند انگلیسی زبان ها بدون فکر کردن و ترسیدن از مرتکب شدن به اشتباهات ِگفتاری، گرامری و..، اطلاعات به ناخودآگاه ذهن منتقل می شود و یادگیری بصورت طبیعی و غیر مستقیم صورت می گیرد. در مجله TIME مقاله ای در این زمینه چاپ شده است که قسمتی از آن بدین شرح است:
“In a study published earlier this year, for example, researchers at the University of Illinois at Chicago reported that people learning a new language showed “native-like language processing” on brain scans when they received implicit training (immersion in the speech of a variety of different speakers), but not when they
received explicit training (instruction focused on the grammar of the languag

6- استفاده از فلش کارت
از دیگر روش های موثرِ یادگیری استفاده از فلش کارت ها است. در هنگام بادگیری زبان انگلیسی، لیستی از لغات و اصطلاحات جدید تهیه کنید و همیشه همراه با خود داشته باشید و سعی کنید در زمان های تلف شده مثلا در راه رفت و برگشت به مدرسه یا کار مطالب را دوره کنید تا در ذهنتان تثبیت شوند.

7- تقویت هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی بصورت همزمان
برخی از زبان آموزان فقط بر روی یک با دو  مبحث زلن انگلیسی کار می کنند، برای مثال بیشتر تمرکزشان را بر روی یادگیری گرامر و لغت می گذارند که این کاملا اشتباه است. برای یادگیری عمیق و موثر زبان انگلیسی باید همزمان بر روی هر چهار مهارت اصلی Speaking، Reading، Listening، وWriting کار شود. برای مثال، گوش کردن به رادیو، اخبار، دیدن فیلم، خواندن منابع اصلی انگلیسی مانند روزنامه، مجلات، کتاب و ... می تواند کمک موثری به تسریع یادگیری و پیشرفت ربان انگلیسی بکند.
 
بازدید : 59 21 فروردين 1398 ساعت 01:58 ق.ظ
TAGS زبان سپاهان ، آکادمی سپاهان ، آموزشگاه سپاهان ، یادگیری زبان ، فلش کارت ، یادگیری کلمه ، یادگیری غیرمستقیم ، یادگیری ناخودآگاه ، زبان_اصفهان ، موسسه_سپاهان ، IELTS ، PTE ، TOEFL ، بهترین_موسسه_زبان_اصفهان ، شیخ_صدوق_سپاهان ، zabansepahan
تکنیک‌ های افزایش انگیزه‌ در یادگیری زبان
  •  خودتان را در آینده مجسم کنید
  • زبان شما هم‌اکنون خوب است ولی...
  • هر کجا که می‌توانید از انگلیسی‌تان استفاده کنید
  •  با دیگران راجع به زبان انگلیسی صحبت کنید
  • دوستی پیدا کنید که به فراگیری انگلیسی مشغول باشد